ČESKY ENGLISH
18.12.2018

RESULTS 2018

PHOTOS

See us on Facebook https://www.facebook.com/praguefencingcampandmarathon/

Participants

FEMALE COMPETITION

1  Buegel Belatrix
GER
2  Balacescu Livia
ROU
3  Witting Melanie
GER
4  Aksin Ipek
TUR
5  Hozáková Martina
CZE
6  Roudnická Michaela
CZE
7  Dominiak Natalia
POL
8  Ligeza Katarzyna
POL
9  Dabrowska Julia
POL
10 Pydyszewska Ewa
POL
11 Stoklosinski Karolína
POL
12 Stoklosinski Angelika
POL
13 Mekalska Martyna
POL
14 Pytel Magdalena
POL
15 Wilamowska Klaudia POL
16 Marucha Weronika
POL
17 Lenckosz Apolonia
POL
18 Parysek Zofia
POL
19 Bengs Eevi FIN
20 Akşin Ipek
TUR
21 Mullen Alisha
IRL
22 Clarke Isabelle
IRL
23 Valentová Klára
CZE
25 Křížová Ivana
CZE
26 Petrovičová Šárka
CZE
27 Karolak Dominika
POL
28 Wierzba Wiktoria
POL
29 Niedzialkowska Daria
POL
30 Wysokinska Agnieszka
POL
31 Bieniecka Natalia
POL
32 Van den Berg Janale
RSA
33 Van den Berg Mieke
RSA
34 Bertram Susanne
GER
35 Zapadlová Aneta
CZE
36 Aigner Simona
AUT
37 Ernestová Viktoria
CZE
38 Chalupníková Aranka
CZE
39 Veghelyi Patricia
AUT
40 Lengyel Lilla
HUN
41 Vornanen Anni
FIN
42 Andrea Katalin Szini
HUN
43 Ježková Jana
CZE
44 Tafel Sibylle GER
45 Deretić Dragana
SRB
46 Jaśkiewicz Agnieszka
POL
47 Dobiasch Marion
AUT
48 Ireland Pheobe
IRL
49 Varholíková Petra
SVK
50 Skokanová Dana
CZE
51 Heckeberg Nicola
GER
52 Konvičková Iva
CZE
53 Singkh Alina
KGZ
54 Gaszikowski Annabell
GER
55 Müller Anna-Renate
GER
56 Smirnov Lea
GER
57 Scholz Susanne
GER
58 Heitmann Anne
GER
59 Hartmanová Barbora
CZE
60 Ciprová Barbora
CZE
61 Pavlasová Markéta
CZE
62 Frebortová Michalea
CZE
63 Lichancová Alica
SVK
64 Levenko Natalia
KGZ
65 Abdyl-Khamitova Kamilia
KGZ
66 Kern Clara
SUI
67 Čurillová Emilia
SVK
68 Bátoryová Timea
SVK
69 Ziemann Zoe
GER
70 Einsiedler Anastasia
GER
71 Schneider Annika
GER
72 Buß Lola
GER
73 Hänel Rosalie
GER
74 Schönborn Emmna
GER
75 Walser Carlotta
GER
76 Walser Julia
GER
77 Vuletic Anna
GER
78 Vuletic Antonia
GER
79 Hajduková Michaela
CZE
80 Fernandez Donda Esther
GER
81 Tomanová Kateřina CZE
82 Frdlíková Markéta CZE
83 Krnáčová Barbora
SVK
84 Lutovská Zuzana
SVK
85 Spletzer Kim
GER
86 Diederichs Veronika GER
87 Staňková Klára
CZE
89 Krejčí Kateřina
CZE
90 Miville Maxime
USA
91 Hojsáková Jolana
CZE
92 Kaitlyn Culliton USA
93 Urbanová Alžběta
CZE
   

MALE COMPETITION

1  Zielinski-Lick Jürgen AUT
2  Buegel Michael
GER
3  Ettengruber Marcel
GER
4  Rakovski Oleg
MDA
5  Robic Roland
AUT
6  Sauer Sebastian
GER
7  Ivančo Alexandr
CZE
8  Ivančo Robin
CZE
9  Ivančo Mikuláš
CZE
10 Čechák Petr
CZE
11 Hozák Kamil
CZE
12 Bujko Dominik
POL
13 Suliga Marcel
POL
14 Olejnik Filip
POL
15 Powroznik Igor POL
16 Kasperczak Kamil
POL
17 Witoslawski Tomasz
POL
18 Machel Gerard
POL
19 Staskyewicz Szymon
POL
20 Dabrowsky Pawel
POL
21 Cyganski Milosz
POL
22 Marczak Jan
POL
23 Kozlowksi Arkadiusz
POL
24 Michalczyk Sebastian
POL
25 Havránek Michal
CZE
26 Pichlmeier Martin
GER
27 Nagel Dominik
GER
28 Tesar Rüdiger AUT
29 Rengevič Vladimír SVK
30 Valkovič Martin
CZE
31 Bukovský Marek
CZE
32 Salter Duncan
GBR
33 Lynch Patrick
IRL
34 Carnec Yves
FRA
35 Carnec Joseph
FRA
36 O’Brien Tom
IRL
37 Trefilík Jakub
CZE
38 Montini Matteo
AUT
39 Della Pietra Leonardo
AUT
40 Cecanov Serghei
MDA
41 Spannlang Reinhold
AUT
42 Pryl Dobromil
CZE
43 Spillane Cian
IRL
44 Forajter Roman
POL
45 Melichar Ondřej
CZE
46 Knop Tadeáš
CZE
47 Karel Petr
CZE
48 Šilhán Jindřich
CZE
49 Šilhán František
CZE
50 Jurák František
CZE
51 Rogowicz Jakub
POL
52 Karnik Eryk
POL
53 Brummer Andreas
GER
54 Vávra Antonín
CZE
55 Van den Berg Johan
RSA
56 Libich Vladimír
CZE
57 Hrudka Bohumil
CZE
58 Drobczyk Pawel
POL
59 Kowalski Tomasz
POL
60 Covello Gabriel
AUT
61 Salonikidis Peter
GER
62 Mičinec Adam
CZE
63 Altinger Jörg GER
64 Penn Reinhard AUT
65 Omelka Jakub
CZE
66 Martinage Gilles FRA
67 Skrovný Petr
CZE
68 Nárovec Václav
CZE
69 Struck Johannes GER
70 Cimpa Miroslav
CZE
71 Vítek Roman
CZE
72 Berndt Burger
RSA
73 Jílek Jaroslav
CZE
74 Kroužecký Tomáš
CZE
75 Hlaváč Jakub
CZE
76 Trimmel Johannes AUT
77 Weclawski Miroslaw
POL
78 Smrček Šimon
CZE
79 Piglosiewicz Ingmar GER
80 Schüllner Wulf
GER
81 Steiniger Ronald
SVK
82 Žižka David
CZE
83 Durych Martin
CZE
84 Betleja Artur
POL
85 Inaš Adam
SVK
86 Poláček Martin
CZE
87 Kříž Petr
CZE
88 Kolbe Stanislav
CZE
89 Greifeneder David
AUT
90 Vávra Miroslav
CZE
91 Krejčík Jan
CZE
92 Kraus Lukáš
CZE
93 Mráz Pavel
CZE
94 Pištora Josef
CZE
95 Pajtl Matěj CZE
96 Jančík Filip
CZE
97 Grycz Marek
CZE
98 Singkh Nikita
KGZ
99 Beregi Mate
GER
100 Haupt Lennardt GER
101 Kulka Luca Janos GER
102 Simm Ralph
GER
103 Kubiš Petr
CZE
104 Dexl Florian
GER
105 Maleček Jakub
CZE
106 Bauer Jiří
CZE
107 Koštejn Ondřej
CZE
108 Fiedor Michal
CZE
109 Freisleben Ulrich
AUT
110 Svěchota Lukáš
CZE
111 Chabreček Ronald
SVK
112 Havlena Jan
CZE
113 Zhumabai Uulu Danyshman KGZ
114 Baudunov Khasan
KGZ
115 Matkerimov Nazarbek
KGZ
116 Abdyl-Khamitov Nuray
KGZ
117 Abdrakhman Uulu Kubat
KGZ
118 Bell Tristen
CZE
119 Kolpak Jaroslaw
POL
120 Pošta Marek
CZE
121 Rychlý Samuel
SVK
122 Kauffmann Jan
GER
123 Uibel Pele
GER
124 Mitterrand Fernand
GER
125 Knoche Tim
GER
126 Netz Alexander
GER
127 Doerks Felix
GER
128 Olejarz Dominik
GER
129 Blechschmidt Hennes
GER
130 Haśko Sergiusz
POL
131 Gutsche Moritz
GER
132 Trippen Tom
GER
133 Lion Finn
GER
134 Cyganski Milosz
POL
135 Szyszko Bartosz
POL
136 Krompaský Tomáš
SVK
137 Marczak Jan
POL
138 Samborski Hubert
POL
139 Pánek Dalibor
CZE
140 Hercík Vojtěch
CZE
141 Lokaj Václav CZE
   

* in bold - already paid